GUILD & RAID KURALLARI Genel Kurallar Rank Sistemi Loot Sistemi

GameHonor bünyesinde bulunan üyelerimizin ve guildimize yeni katılacak arkadaşlarımızın uyması gereken kuralları bu başlık altında görüntüleyebilirsiniz. Söz konusu kurallar “Guild & Raid Kuralları”, “Rank Sistemi” ve “Loot Sistemi” olarak 3 farklı başlık altında aşağıda detaylı olarak açıklanmaktadır. Tüm kurallar guild içi düzeni sağlamak ve mythic progress’e sağlam adımlarla ilerleyebilmek adına düzenlenmiştir. Bu sayfada belirtilen tüm kuralları ve kurallara uyulmaması dahilinde oluşacak yaptırımların tüm guild üyeleri ve başvuru yapan oyuncular tarafından okunup kabul edildiği varsayılır.

Guild ve Raid Kuralları

1- GameHonor bünyesinde bulunan bir oyuncunun Twisting-Nether server’ında bulunan tüm karakterleri guildimizde olmak zorundadır. (Başka bir guildde raid; aktivitesi ve/veya sosyal aktivite adına bulunamaz.) >>> Yaptırımı: Guild Kick

2- Oyuncular raid dışındaki yazılı ve sözlü sohbetlerinde dahil gerek birbirlerine gerek yönetim üyelerine saygılarını korumalıdırlar. Birbirlerini kıracak kötü söylemlerde bulunmaktan kaçınmalıdırlar. >>> Yaptırımı: Oyuncuların arası bulunmaya çalışılır fakat; eğer ki bu durum guildin sosyal yapısını ve raid ortamını etkiliyorsa oyuncu/oyuncular guildden atılır.

3- Raid günlerimiz çarşamba, perşembe, pazar ve pazartesi günleridir. Raid saatlerimiz 20:00-00:00 arasındadır. Raid invitelar 20:00’da atılmaya başlar ve trash temizlenmeye başlanır. Raid invite alan herkesin en geç 20:15’da söz konusu raid boss’u önünde hazır bulunması gerekmektedir. Progress sürecinde ilave raid günü eklenebilir ve raid saatleri 00:30’a kadar uzatılabilir. Raider üyelerimizin katılımları bizim için çok önemlidir. Oyuncularımızın minimum %90 katılım oranı ile raid yapabiliyor olması gerekmektedir. 20:15’te online olmayan üyelerimiz veya raid başında online olmasına rağmen kenara alınan fakat sonrasında kendisine ihtiyaç duyulması durumunda offline olan üyelerimiz o güne ilişkin yoklamada yok olarak yazılırlar. >>> Yaptırımı : Oyuncunun yoklaması negatif etkileneceğinden rankı düşürülebilir.

4- Raid kanalında “Bas Konuş” zorunlu olmakla birlikte, raide katılan tüm oyuncularda mikrofon donanımı olmak zorundadır. (Size bir soru yönetildiğinde mutlak suretle cevaplayabiliyor olmanız gerekiyor) >>> Yaptırımı: Mikrofonu olmayan oyuncu raide giremez!

5- Discord üzerindeki raid kanalında kimse küfür edemez. Bu kural guild master ve raid leader dahil olmak üzere tüm üyelerimiz için geçerlidir. >>> Yaptırımı: Küfür eden oyuncuya ceza kesilir! Ağır hakaret durumlarında söz konusu oyuncular trial rank’a çekilir veya guild’den atılırlar.

6- Raide hepimiz en değerli şeyimiz olan vaktimizi veriyoruz ve oyuncularımızın bunun bilincinde olması bizim için çok önemli. Hiç kimsenin diğer insanların zamanını çalmaması gerektiğini düşünüyoruz. Raid sırasında kısa ihtiyaç mola/molaları veriyoruz. Bu molaların bitiminde atılan Ready Check’te herkes hazır olduğunu belirtmek zorundadır. >>> Yaptırımı : Eğer oyuncu Ready Check’e yetişemediyse replacelenir (Özel ve istisnai durumlar hariç).

7- Raid esnasında özellikle wipe durumlarında ölen oyuncular afk olamaz veya alt tab atamazlar. >>> Yaptırımı: Ready check maddesine benzer olarak wipe esnasında afk olan oyunculardan veya wipe sonrası gelen mass res’i alt tab’da oldukları için alamayan oyunculara ceza kesilir. AFK olmalarının devam etmesi durumunda replacelenir.

Rank Sistemi 

Guild Master : Guild lideridir. Ana sorumluluğu council kadrosuna iş dağılımı yapmak ve takibini sağlamaktır.

Council : Raid Leader ile birlikte boss fight analizi ve loot dağıtımdan sorumlu ekiptir.

Banker : Guild içi gold akışı ve yönetiminden sorumludur.

Raid Leader : Raid yönetiminden, raid invitelardan, calender oluşturulmasından sorumlu kişidir.

Core Raider : 95% ve üzeri raid katılım oranına sahip ve RL’nin çok iyi performans sergilediğini düşündüğü kişilerden oluşan ana raider kadrosudur.

Raider : 90% ve üzeri raid katılım oranına sahip ve RL’nin iyi performans sergilediğini düşündüğü kişilerden oluşan raider kadrosudur.

Backup : Performansının raiderlığa yeterli olmadığı ama katılımı %90 ve üzeri olan kişilerin bulunduğu rank.

Trial : Denenmek üzere guild’e yeni alınan kişilerin bulunduğu rank.

Member : Sosyal amaçlı üyelerin bulunduğu topluluktur (Guildimizin social üye alımı yoktur. Guildimizde bulunan social üyeler aktif kadroda yer alan arkadaşlarımızın arkadaşları ve/veya akrabalarından oluşmaktadır).

Alt : Alt karakterlerin bulunduğu kadrodur.

Loot Sistemi 

Loot dağıtımından Council sorumludur. Battle For Azeroth ile master loot kalktığından dolayı, bir oyuncumuz işine yaramayan herhangi bir loot aldığında söz konusu item/itemlar Council’e trade edilir ve Council tarafından ihtiyacı olan oyunculara dağıtılır.

Mythic progresste loot almak isteyen bir oyuncunun her şeyden önce sabırlı olması gerekir. Takdir edersiniz ki bir oyuncuya loot vermek o oyuncuya yatırım yapmak demektir ve kimse yaptığı yatırımın boşa gitmesini istemez. Gerek oyuncu, gerek guild karşılıklı güven çerçevesinde bazı olguları olgunlaştırdıktan sonra emek sarf eden herkes emeğinin karşılığını fazlasıyla alacaktır.

Tüm raider rankları kendisinden bir önce gelen ranka göre loot önceliğine sahiptir. Kısacası loot önceliği Core Raider > Raider > Trial şeklindedir. Loot’a ihtiyacı olan oyuncular arasında da loot önceliğimiz DPS > Healer > Tank şeklindedir. Fakat bu demek değildir ki bir core raider istediği tüm loot’lara sahip olabilir. Council gerek gördüğü takdirde hem core raider’ın hem raider’ın istediği bir loot’u trial oyuncuya verebilir. Council’in kararları sorgulanamaz. Herhangi bir şikayet durumunda ulaşılacak kişi Guild Master’dır.

> Raid’de düşen BOE itemlar düşen oyuncuya lazım olmadığı sürece söz konusu itemlar loot council’e verilir. BOE item’ı isteyen oyuncular varsa Auction House’daki minimum buyout ücretinin yarı bedeline satın alabilirler. Söz konusu gold miktarı guild bank’a konulur. Kimsenin boe item’i istememesi durumunda, söz konusu item yönetim ekibi tarafından AH’de satılır ve söz konusu gold guild bank’a iletilir.

> Karakterine ve guild progress’ine maksimum fayda sağlamak adına tüm oyuncularımızın bis item statüsünde değerlendirilen boe item’ları almalarını veya craft etmelerini bekleriz. Bu durumda gold sıkıntısı yaşayan arkadaşlarımız guild bankasından borç alabilir.

> Kendi karakterine ve guild progress’ine maksimum fayda sağlamak adına her oyuncu haftada en az bir defa M10+ dungeon tamamlayarak weekly chest’ten gelen item’ları almalıdır. Haftada 3 gün raid yapmaya zaman ayıran herkesin, haftada 1 defa yarım saat harcayarak weekly chest’ten gelen itemları da almasının bir sorumluluk olduğunu düşünüyoruz. Bu konu ile ilgili sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız diğer guild üyelerinden yardım talep edebilirler.