SimDps & SimulationCraft Kullanımı

SimDps & SimulationCraft Kullanımı 2018-06-28T18:37:11+00:00

SimDps & SimulationCraft Nasıl Kullanılır?

Karakter potansiyeli/simdps sonuçlarınızı öğrenebileceğiniz link : https://www.raidbots.com/simbot

İndirmeniz gereken oyun içi addon > Simulationcraft (Twitch application üzerinden kurabilirsiniz veya manuel olarak buraya tıklayarak indirebilirsiniz)

SIMDPS >> Bu siteyi karakterinizin yaptığı dps’i optimize etmek için kullanabilirsiniz. Basit olarak oyunu yukarıda belirtilen addon’u indirdikten sonra oyun içerisinde komut olarak /simc yazın ve açılan ekrandaki verileri kopyalayın. Daha sonra yukarıda belirtilen simdps linkine tıklayın. Siteye girdiğiniz an ilk gözünüze çarpan STAT WEIGHTS sekmesine tıklayın. Açılan sayfada LOAD FROM SIMC ADDON’un altındaki boşluğa tıklayın ve kopyaladığınız veriyi bu bölüme yapıştırın. Bu bölümün biraz altında yer alan Generate Stat Weights’e tıklayın ve simdps talebiniz işleme alınsın. Sıranız geldiği zaman sim dps ve size en yararlı statlar ekranda çıkacaktır, burada belirtilen statlar karakterinize bir stat’ın ne kadar dps eklediğini gösteriyor (Örnek : 1 point of versatiliy will increase your dps 29.1). Bu statlar siz gear değiştirdikçe sürekli değişecektir. Bu yüzden haftada bir sim yapmanızı tavsiye ederim. Çok sık item değiştiriyorsanız sürekli sim yaparak daha efektif sonuçlara ulaşabilirsiniz.

GEAR COMPARE >> Bu sekmeye girdiğiniz zaman ilk yaptığınız gibi LOAD FROM SIMC ADDON’un altına simcraft addon’undan kopyaladığınız bilgileri yapıştırın. Biraz aşağı kısımda yer alan Item Name kısmına sizde olmasını istediğiniz item’ın ismini yazın ve item level’ını ayarlayın. Eğer birden fazla item var ise +Add Item kısmından daha çok item ekleyebilirsiniz. Daha sonra alt kısıma inin ve COMPARE ITEMS’a tıklayın. Talebiniz işleme alınacaktır ve sıranız geldiği zaman bu item’ın size ne kadar dps kazandırdığını görebilirsiniz , Show relative difference kutusuna tıklarsanız dps artışını % olarak görebilirsiniz.

Daha detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsanız simdps sitesinde vakit geçirmenizi tavsiye ederim.