Log Analizi ve İncelemesi

Log Analizi ve İncelemesi 2018-06-28T21:17:25+00:00

Log Analizi ve İncelemesi Nasıl Yapılır?

Log incelemesi ve analizleri için kullanacağımız web sayfası : www.warcraftlogs.com

Herhangi bir fight’ta dps’inizi geliştirmek istiyorsanız veya diğer player’ların yaptığı farklı numaraları öğrenmek istiyorsanız söz konusu fightlara ilişkin combat log’ları incelemeniz kesinlikle yardımcı olacaktır.

GENEL LOG İNCELEME >> Öncelikle yukarıda linki verilen WCLogs sayfasından incelemek istediğiniz boss’u sol üst kısımdan seçmeniz gereklidir. “Player damage rankings for” ile belirtilen kısımda incelemek istediğiniz class rolünü “player damage” veya “player healing” olarak seçebilirsiniz. Difficulty bölümünde hangi zorluğa bakmak istiyorsanız (genellikle mythic) seçebilirsiniz. For all classes bölümünde ise kendi oynadığınız class ve spec’i seçin. Burada kim hangi item ve talent’leri kullanmış ise detaylı olarak görebilirsiniz. Söz konusu fight hakkında size genel olarak bir fikir verir.

DETAYLI LOG İNCELEME >> Rotasyon ve zaman inceleme için class ve spec’inizi seçtikten sonra ilk 5-10 insanı farklı farklı browser tab’larında açın. Damage done kısmında raid’deki tüm oyuncuları görebilirsiniz. Buradan incelemek istediğiniz oyuncuları seçin. Sonrasında grafiğin sağ üzerinde 4 tane büyük sekme görecekseniz (Tables, Timelines, Events, Queries). Timelines’ı seçin. Bu sekmeyi açtığınızda diğer iyi bir oyuncunun nasıl opener yaptığını, fight’ın hangi saniyelerinde hangi ability’leri kullandığını, hangi trinket’leri kullandığını , cooldown’larını neler için sakladığını , pot’ları ne zaman bastığını görebilirsiniz. Bu analizi düzgün yapan kişilerin dps’leri çok büyük oranda artacaktır.